Złoty czas

Złoty czas

Niektórzy z nas osiągnęli już „złoty wiek” (niektórzy mają ponad 50 lat), inni nie, ale każdy powinien to przeczytać!

 1. Czas skorzystać z odroczonych oszczędności. Ciesz się nimi. Nie trzymaj ich dla tych, którzy mogą nie mieć pojęcia, co dla niego poświęciłeś. Nie ma nic gorszego niż pozostawienie tych pieniędzy zięciowi, córce lub krewnemu z wielkimi planami na to, co zaoszczędziłeś.
 2. Przestań się martwić o sytuację materialną swoich dzieci lub wnuków, śmiało wydawaj pieniądze na siebie! Przez wiele lat wspierałeś dzieci, uczyłeś ich wielu rzeczy i dałeś im schronienie. Teraz ich kolej, aby zacząć zarabiać.
 3. Nie przepracuj się. Łatwo zachorować, dużo trudniej zachować zdrowie. Dbaj o formę, odwiedzaj lekarzy, szukaj informacji, co zrobić, aby zachować zdrowie.
 4. Nie martw się o małe rzeczy! Tyle przeszłaś w swoim życiu; możesz zapamiętać wiele dobrych, możesz zapamiętać złe. Nie pozwól, aby bagaż przeszłości przeszkadzał dziś i w przyszłości. Poczuj urok prawdziwej rzeczy!
 5. Bez względu na wiek, kochaj życie.
 6. Bądź z siebie dumny – wewnątrz i na zewnątrz. Nie przestawaj odwiedzać swojego fryzjera, kosmetologa, dentysty, kup ulubione perfumy. Jeśli jesteś zadbany na zewnątrz, w środku rodzi się poczucie szacunku do samego siebie i siły.
 7. Zawsze bądź świadomy najnowszych wydarzeń. Czytaj, oglądaj wiadomości. Utrzymuj kontakt ze starymi znajomymi, to jest ważne w twoim wieku.
 8. Niektóre kwitną na starość, inne stają się nieświeże. Życie jest zbyt krótkie, by spędzać je z ostatnimi. Spędź swoje życie w towarzystwie pozytywnych, wesołych ludzi – a życie będzie o wiele przyjemniejsze.
 9. Nie ulegaj pokusie, aby mieszkać z dziećmi lub wnukami. Oczywiście fajnie jest żyć w otoczeniu kochających krewnych, ale każdy z nas ma prawo do swojej osobistej przestrzeni. Oni też tego potrzebują.
 10. Nie rezygnuj z hobby. Jeśli ich nie masz, wyrób takie nawyki.
 11. Śmiej się. Śmiać się dużo. Z jakiegokolwiek powodu. Pamiętaj – masz szczęście. Udało ci się żyć długo. Wielu po prostu nie dożywa tego wieku. I ci się udało, więc baw się dobrze! Spróbuj zobaczyć zabawną stronę każdej sytuacji!
 12. Nie zwracaj uwagi na to, co się o Tobie mówi, a jeszcze mniej na to, co mogą o Tobie pomyśleć. Zrobią to i tak, a ty powinieneś być dumny z siebie i swojego życia. Niech powiedzą, że nie powinno ci to przeszkadzać. Nie wiedzą, przez co przeszłaś, nie wiedzą, co ty wiesz.

Czas cieszyć się spokojem, spokojem i szczęściem!

I pamiętaj: ŻYCIE JEST ZBYT KRÓTKIE, ABY PIĆ ZŁE WINO!