Informacja o śmierci Pana Zdzisława Cicheckiego – Prezesa SUTW

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 9 listopada 2021 r. zmarł w wieku 73 lat Zdzisław Cichecki wieloletni Prezes Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Msza żałobna odbędzie się w dniu 12 listopada br. (piątek) o godzinie 12.00 w Bazylice Mniejszej. Po mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny.

 

Mowa pogrzebowa w Bazylice Mniejszej.

Droga rodzino, przyjaciele, słuchacze Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bliżsi i dalsi znajomi Śp. Zdzisława Cicheckiego.

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili …

Śp. Zdzisław był człowiekiem niezwykłym, a jego niezwykłość przejawiała się każdego dnia. Bardzo chętnie pomagał potrzebującym i udzielał się charytatywnie. Jako wieloletni prezes Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dbał o nas tworząc wiele form działalności, w których również sam uczestniczył. Troszczył się o nas – pomimo pogarszającego się stanu zdrowia – a jest nas obecnie około 300 słuchaczy.

Ostatnie nasze spotkanie Zarządu Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem Śp. Zdzisława odbyło się 14 maja tego roku. Następne spotkanie Zarządu w sprawie inauguracji roku akademickiego Śp. Prezes Zdzisław zaproponował na 9 września. Niestety nie brał już w nim udziału. Dowiedzieliśmy się, że poszedł do szpitala. Rozmawiałem z nim telefonicznie, ale mówił, że jest bardzo osłabiony, ale ufa lekarzom.

Stało się jednak inaczej. Pozostał żal, że w wielu sprawach mógł nam jeszcze doradzić, tyle pięknych historii ze swojego ciekawego życia opowiedzieć.

Wszystko to, o czym wspomniałem sprawia, że dziś jest mi, nam szczególnie trudno pożegnać się ze Śp. Zdzisławem. Jego odejście napełnia nas żalem i smutkiem.

Zdzisławie, Twoje odejście to nieodżałowana strata. Będziemy starać się kontynuować Twoją pracę pamiętając, że zawsze jesteś z nami.

Teraz, gdy dobiegło końca Twoje życie, powiem:
żegnaj Nasz Drogi Przyjacielu.