Uczymy się języka rosyjskiego

Był czas, gdy wszyscy uczyliśmy się języka rosyjskiego. Dlatego wielu z nas jeszcze pamięta ten język. Teraz wystarczy go sobie przypomnieć.
Na zajęciach właśnie to robimy – przypominamy odłożone już wiadomości poprzez aktywne słuchanie oraz mówienie.
Tematy naszych rozmów są różnorodne: kultura, turystyka, współczesne środki przekazu czy kuchnia rosyjska. Na zajęciach wykorzystujemy filmy, fotografie, teksty i piosenki.
Nie tylko słuchamy utworów rosyjskich, ale próbujemy śpiewać piosenki zarówno już nam znane jak i nowe.
Uczestniczymy w „wędrówkach” po Moskwie czy Sankt Petersburgu , a ostatnio „byliśmy” także na południu Rosji – w Soczi i na brzegu Morza Czarnego.
Aktywnie poznajemy kuchnię rosyjską, przygotowując popularne dania jak „solianka” czy „bliny”.
Nasze zajęcia nie ograniczają się wyłącznie do zajęć w budynku Uniwersytetu III Wieku; z naszej inicjatywy zorganizowany został wyjazd do Teatru Buffo na „Wieczór piosenki rosyjskiej”.
Myślimy także o zorganizowaniu wycieczki tam, gdzie nie tylko będzie można posłuchać jak mówią Rosjanie, ale także zmierzyć się z naszymi umiejętnościami w komunikowaniu się językiem rosyjskim.
Język rosyjski staje się popularny. Zwiedzając świat często możemy skorzystać z jego znajomości, bowiem w wielu państwach możemy spotkać rosyjskojęzycznych pracowników.

10 russkich bliud
https://www.youtube.com/watch?v=fnPNGZ3mlK4
I. Allegrowa „ Nie zakonczennyj roman”
https://www.youtube.com/watch?v=prNWJeTddfU
Narodnyj gruzinskij baliet
https://www.youtube.com/watch?v=5WK6kpuoigU