HIT
ZAPRASZAMY do FILHARMONII ŁÓDZKIEJ
na KONCERT SYMFONICZNY
w dniu 19 kwietnia 2024 r. (piątek).
Koszt – 75 zł. dla słuchaczy SUTW / 80 zł dla osób towarzyszących.
Wyjazd o godz. 1700 zatoczka PKS.
Zapisy do 22 lutego 2024 r. wpłaty do dnia 29 lutego 2024 r.
SPECJALNY KONCERT SYMFONICZNY
- URODZINY MAESTRO ANTONIEGO WITA
19 kwietnia 2024 r., godz. 19.00
Wykonawcy:
Antoni Wit – dyrygent,
Artur Koza – przygotowanie chóru
Chór (część żeńska) i Orkiestra Symfoniczna FŁ
W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia C-dur KV 551 „Jowiszowa” [31’]
Części:
Allegro vivace,
Andante cantabile,
Allegretto,
Molto allegro
Gustav Holst – Suita orkiestrowa „Planety” op. 32 [51’]
Części:
Mars – niosący wojnę,
Wenus – przynosząca ukojenie,
Merkury – skrzydlaty posłaniec,
Jowisz – niosący radość życia,
Saturn – przynoszący starość,
Uran – mag,
Neptun – mistyk
Antoni Wit to rozpoznawalny w skali świata dyrygent ur. w 1944 r. w Krakowie.
W latach 2002 – 2013 dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dyrygował m.in. Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden, Tonhalle-Orchester Zürich, Royal Philharmonic Orchestra, BBC Symphony Orchestra, Orchestre Symphonique de Montréal, Orchestra dell’Accademia di Santa Cecilia, Orchestre de la Suisse Romande, Philharmonia St. Petersburg, NHK Symphony Orchestra / Tokyo, New Zealand Symphony Orchestra, Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo, Orquesta Sinfónica de El Salvador, Filarmonica della Scala.
Posłuchać i poznać maestrię dyrygencką Antoniego Wita jest niezwykłą okazją. Muzycy wszystkich zespołów filharmonicznych darzą jego postać wielkim szacunkiem. Praca pod batutą Maestra jest dla nich źródłem niezwykłych doznań i głębokich przeżyć. Koncerty kończą się owacjami i aplauzem publiczności podrywającej się do braw po zakończeniu koncertu. Tak było w Łodzi na przestrzeni
ostatnich kilku lat, gdy Maestro przyjeżdżał do nas prowadzić największe dzieła symfoniki światowej.
Nie inaczej będzie 19 kwietnia 2024 r., gdy melomani usłyszą jedną z najbardziej rozpoznawalnych Symfonii W.A. Mozarta zwaną „Jowiszową”. Już od pierwszych dźwięków słuchacze czują, że na estradzie przywołuje się po raz kolejny talent i niezwykłą zdolność Mozarta do komponowania przepięknych melodii – ikon muzyki klasycznej.
W drugiej części koncertu kolejny hit: „Planety” Holsta! Muzyka wypełniona kosmicznymi obrazami, które przytłaczają falą dźwięków wrażliwego odbiorcę. Puls, energia, iskrzące się od wirtuozowskich popisów partie instrumentów dętych blaszanych, symfonicznego „drewna” i kwintetu smyczkowego.
Przestrzeń wszechświata zobrazowana programem kompozytora, który zaklął w partyturze symbole wpisane w kulturę świata od czasów antyku. Gwarantuje się uniesienia!!!