Wycieczka do Warszawy – 17-09-2026 r.

Rada Samorządu Słuchaczy SUTW zaprasza na wycieczkę do Warszawy, która odbędzie się w dniu 17 września 2026 r. (czwartek)

Koszt wycieczki dla słuchaczy SUTW – 270 zł.
dla osoby towarzyszącej – 350 zł.

Zapisy do 26.06 br. w sekretariacie

Wpłaty 29.06 w godz. 10.00 – 12.00 (jeden termin wpłat)
Godzina wyjazdu i powrotu zostanie podana w terminie późniejszym

Program wycieczki:

  1. Godz.11-13.30 – czas wolny na WARSZAWSKIEJ STARÓWCE
  2. Godz. 14.00 – obiad
  3. Godz. 16.00 – wizyta w SEJMIE
  4. Godz. 19.00 – Teatr Buffo „WIECZÓR BAŁKAŃSKI”

Rajd pieszy „Łódź szlakiem czterech kultur” – 25-06-2026 r.

Stowarzyszenie Sieradzkich Seniorów „Sieradek” oraz Rada Samorządu Słuchaczy SUTW w ramach projektu współfinansowanego z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi zapraszają w dniu 25 czerwca 2026 r. (czwartek) na Rajd pieszy „Łódź szlakiem czterech kultur” – cz.II Łódź żydowska.

Koszt wyjazdu 50 zł.
Zapisy do 17.06 br. w sekretariacie SUTW (tylko słuchacze, którzy nie uczestniczyli w części I).
Wpłaty 22.06 w godz. 9 -11.00 ( jeden termin wpłat).
Wyjazd o godz. 8.00 z zatoczki PKS.
Na zakończenie rajdu poczęstunek w restauracji.

Program wycieczki:
1. Stary Rynek i park Śledzia.
2. Cmentarz Żydowski.
3. Stacja Radegast – miejsce wywózki Żydów do obozu zagłady.
4. Park Ocalałych i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
5. Manufaktura i Muzeum Miasta Łodzi.

    Rajd pieszy „Łódź szlakiem czterech kultur” – cz. I – 29.05.2029 R.

    Stowarzyszenie Sieradzkich Seniorów „Sieradek” oraz Rada Samorządu Słuchaczy SUTW w ramach projektu współfinansowanego z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi

    zapraszają w dniu 29 maja 2026r. (piątek)
    na Rajd pieszy „Łódź szlakiem czterech kultur” – cz.I
    Łódź polska

    Koszt wyjazdu 50 zł
    Zapisy do 22.05 br. w sekretariacie SUTW (tylko słuchacze SUTW)
    Wpłaty 25.05 w godz. 9 -11.00 (jeden termin wpłat)
    Wyjazd o godz. 8.00 z zatoczki PKS

    Na zakończenie rajdu poczęstunek w restauracji

    Program wycieczki:

    1. Plac Wolności – symboliczny początek miasta,
    2. Ulica Piotrkowska – kamienice, historia codziennego życia,
    3. Kościół św. Józefa – najstarsza świątynia katolicka w mieście,
    4. Famuły przy ulicy Gdańskiej – czyli domy robotnicze, gdzie mieszkali pracownicy fabryk,
    5. Stary Cmentarz – nekropolia wielu religii
    6. Manufaktura – dawna fabryka, opowieść o robotnikach, Muzeum Fabryki

    Wycieczka do Torunia – 21.05.2026 r.

    Rada Samorządu Słuchaczy SUTW
    zaprasza na wycieczkę do Torunia, która odbędzie się w dniu 21 maja 2026 r. (czwartek).
    Koszt wycieczki dla SUTW – 220 zł dla osoby towarzyszącej – 300 zł
    Zapisy pod nr tel. 609-135-000 lub 691-182-303
    Wpłaty 13 kwietnia br. w godz. 900 – 1100.
    Wyjazd o godz. 630 z zatoczki PKS.

    W programie wycieczki – m. innymi:
    – Stare Miasto
    – Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika
    – Zwiedzanie Muzeum Piernika Toruńskiego
    – Warsztaty wypieku piernika w Piekarni Starotoruńskiej
    – Rejs statkiem po Wiśle
    – Obiad, opieka przewodnika

      Koncert grupy wokalnej SUTW w UTW w Zduńskiej Woli – 26-01-2026 r.

      Spotkanie pełne pozytywnych wrażeń. Było super. Dziękujemy UTW Zduńska Wola za zaproszenie i miłe przyjęcie naszej muzycznej grupy. Gratulujemy rewelacyjnego występu grupy teatralnej ,,Pro Arte“ prowadzonej przez Panią Ewę Szews, w spektaklu, pt. ,,Babski wieczór“. Dziękujemy organizatorom, tego wspaniałego wspólnego wydarzenia.
      Trener grupy wokalnej SUTW: Renata Jabłońska

      Linki:

      Wycieczka do Wrocławia 04-11-2025 r. (galeria)

        4 listopada 2025 roku 50-osobowa grupa Słuchaczy SUTW uczestniczyła w kolejnym turystycznym przedsięwzieciu – wycieczce do Wroclawia na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Wrocławskim. Realizacja programu wycieczki rozpoczęła sie od zwiedzania małej Panoramy Raclawickiej. Następnie grupa przystąpila do olądania samego dzieła rozpostartego  panoramicznie na ścianach rotundy, wkomponowanego doskonale w otaczajace  ściany i podłoże.
               Następnie spacerkiem z przewodnikami  sieradzcy seniorzy udali się wzdłuż lewego brzegu Odry z widokiem na Ostrów Tumski do Gmachu Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego założonego w 1702 roku przez Cesarza Leopolda I Habsburga. Budynek ten po poważnym zniszczeniu w maju 1945 roku w czasie oblężenia Festung Breslau- został pieczołowicie odrestaurowany. Stąd niezapomniane wrażenie wywarła na Sieradzanach reprezentacyjna sala – Aula Leopoldina i starodawna sala koncertowa Oratorium Marianum. Dalej uczestnikom wycieczki po wspięciu się po zabytkowych marmurowych schodach – ukazala z tzw. Wieży Matematycznej , tym razem Panorama Wroclawia. Następnie ,,zagłębili,, się w Stare Miasto szlakiem wroclawskich krasnali. Na rynku popróbowali wrocławskiej kawy ze skromnym deserem , bo w Stary Klasztorze przy Placu Dominikańskim czekal na nich ,,nieklasztorny obiad.. .
               Ostatnim punktem programu było spotkanie ze słuchaczami UTW przy Uniwersytecie Wrocławskim, który wlaśnie obchodzi Jubileusz 50- lecia, Stąd po wymianie doświadczeń Sieradzcy Seniorzy wręczyli przedstawicielom  ich Zarządu sieradzkie souweniry i rzeżbę z drewna ze złamanego podczas wichury konaru dębu z Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Symboliczną pólmetrową statuetkę – ,,50-tkę.,, wykonal artysta rzeżbiarz Jerzy Nowak – rownież słuchacz SUTW. Na wiosnę  organizatorzy wizyty sieradzkich seniorow we Wroclawiu  – wroclawscy jubilaci obiecali przyjechać z rewizytą na Ziemię Sieradzką.

      Wycieczka do Wrocławia – 16.01.2026 r.

      Rada Samorządu Słuchaczy SUTW
      zaprasza na wycieczkę do Wrocławia,
      która odbędzie się w dniu 16 stycznia 2026 r. (piątek)
      Koszt wycieczki:
      – dla słuchaczy SUTW – 180 zł.
      – dla osoby towarzyszącej – 200 zł.
      Wpłaty 11.12 br. w godz. 1300-1500.

      Wyjazd o godz. 730 z zatoczki PKS.

      Program wycieczki:

      1. Zwiedzanie Muzeum Narodowego we Wrocławiu
      2. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego
      3. Zwiedzanie Pawilonu 4 Kopuł
      4. Spacer po Ostrowie Tumskim
      5. Obiad w Starym Klasztorze

      Wyjazd do Wrocławia – 4.10.2025 r.

      Wyjazd do Wrocławia.

      W dniu 04 października 2025 r wyjechaliśmy do Wrocławia. Celem było
      zwiedzenie Panoramy Racławickiej jak również poznanie uroków tego
      pięknego miasta. Tak więc po zwiedzeniu Panoramy Racławickiej, pod
      opieką Teresy Szewioła z sekcji Turystycznej UTW we Wrocławiu mogliśmy spacerować Bulwarem nad Odrą w kierunki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam podziwialiśmy Oratorium Marianum, Aulę Leopoldyńską oraz Wieżę Matematyczną skąd panorama Wrocławia rozpościerała się w całej okazałości. Zwiedziliśmy również Rynek i skosztowaliśmy kawę z deserem według własnych upodobań. Mogliśmy również zajrzeć do zaułka Rzeźnia, historycznego miejsca, z figurami zwierząt i sklepikami pełnymi artystycznych produktów. A wszystkie te ciekawe miejsca pokazała nam, przewodnik miejski, a zarazem słuchaczka UTW we Wrocławiu Teresa Ciszewska. Choć program był krótki zwiedzanie było bardzo aktywne i pełne wrażeń.
      Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjne w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim przy ul. Dawida, gdzie Przewodniczący Jerzy Sosnowski, przedstawił w skrócie działalność Uniwersytetu.
      To był wspaniały, słoneczny dzień, pełen życzliwości uśmiechów, wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję na rozszerzenie kontaktu i ponowne spotkania.